Fotogalerie 2019-2 - 4. základní škola Cheb, Hradební 14

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fotogalerie
Ve středu 16.10. 2019 vyjely třídy 7.B a 9.B na výlet do Jáchymova. Navštívili jsme jedinou pro veřejnost otevřenou štolu v Jáchymově - průzkumnou Štolu č.1. Paní průvodkyně nám vyprávěla o hornické minulosti města Jáchymov. O tom, jak se v padesátých letech minulého století ve štolách v okolí dobývala uranová ruda. Jak v dolech pracovali muklové – muži určení k likvidaci.
Starší historii dobývání rud v Jáchymově jsme poznali v Královské mincovně. V ní jsme si mohli prohlédnout i slavné stříbrné Jáchymovské tolary. Od jména jáchymovského tolaru se později odvozovaly názvy dalších mincí a měn - tolary a dolary. Mincovnu jsme si prošli s pracovním listem. Za nejlépe vypracované pracovní listy dostali jejich řešitelé malou odměnu – právě Jáchymovské tolary.
Děkujeme Karlovarskému kraji za poskytnutí bezplatné autobusové dopravy.
(PK)
Environmentální vycházka 8.A a 8.B
V pátek 27. 9. 2019 vyrazili naši osmáci v rámci environmentální vycházky na kola. Cílem se jim stalo poutní místo Maria Loreta ve Starém Hrozňatově. Krom poznávání historických památek našeho regionu a jejich osudů si žáci prověřili svojí fyzickou kondici. Ve zdraví a s úsměvem všechny děti dojely zpět do Chebu. Můžeme tedy říct, že cyklovýlet se vydařil : ) (OF)
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky