Fotogalerie 2019-2 - 4. základní škola Cheb, Hradební 14

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fotogalerie
Poslední školní den v roce 2019 jsme si uspořádali vánoční besídku. Celá třída byla nádherně vyzdobená. U tabule zářil stromeček, kolem něhož byly rozprostřeny dárky. Vánoční atmosféru dotvářely koledy a také cukroví, které si děti přinesly z domovů. Nechybělo vypravování o Vánocích, zpívání koled, rozdávání dárků, tanec a spousta dalších soutěží. Před odchodem domů jsme si popřáli šťastné a veselé Vánoce a v lednu se pustíme do další práce, protože vysvědčení se blíží…  (PK)
KRÁSNÉ VÁNOCE PRO OPUŠTĚNÉ PEJSKY
Blíží se Vánoce a všichni se těšíme na to, že někomu uděláme radost. Ukázalo se, že na naší škole máme žáky a rodiče se srdíčkem na správném místě.
V předvánoční době jsme uskutečnili sbírku pro psí kamarády z útulku v Horní Hraničné.
Během akce jsme nasbírali do psích misek spoustu pamlsků, konzerv, granulí a piškotů. Sešlo se také mnoho hraček, misek, dek a pelíšků.
Tímto bych ráda všem dárcům poděkovala a popřála krásné vánoční svátky jim i všem psím kamarádům.
Mgr. Lávičková Alena
Ve čtvrtek 5. 12. 2019 dorazil po roce do naší školy Mikuláš v doprovodu dvou andělů a kupou nezbedných čertů. I tentokrát hrozil některým žákům únos do pekla. Naštěstí měli v záloze nějakou říkanku nebo písničku a slib, že své chování napraví! Ostatní děti si už jen mohly užít spousty legrace a těšit se z drobné laskominy. (OF)
Halloween devátých tříd.

Žáci devátých tříd si připravili na letošní Halloweenskou akci nové a strašidelné úkoly ve sklepení naší školy, ale spolužáci z prvního stupně je bez problémů zvládli. Bohužel, jako každý rok, bylo i několik vystrašených dětí, ale věříme, že nebudou mít z této zkušenosti následky. Tak zase za rok bu bu bu! (RP)

Halloween 7.B
Po roce jsme v naší škole opět připravili Halloween. Tentokrát pro naše nejmenší spolužáky na Myšárně v tělocvičně. Děti čekal tanec se strašidly, házení pavouků, temný obraz, mumie, prolézačka a tajůplná bedna. Za splněný úkol si mohl každý odnést menší dárek. Pro nás byla odměnou samotná akce a navíc - po jejím skončení na nás čekala bohatá stylová hostina. (PK)


Ve středu 16.10. 2019 vyjely třídy 7.B a 9.B na výlet do Jáchymova. Navštívili jsme jedinou pro veřejnost otevřenou štolu v Jáchymově - průzkumnou Štolu č.1. Paní průvodkyně nám vyprávěla o hornické minulosti města Jáchymov. O tom, jak se v padesátých letech minulého století ve štolách v okolí dobývala uranová ruda. Jak v dolech pracovali muklové – muži určení k likvidaci.
Starší historii dobývání rud v Jáchymově jsme poznali v Královské mincovně. V ní jsme si mohli prohlédnout i slavné stříbrné Jáchymovské tolary. Od jména jáchymovského tolaru se později odvozovaly názvy dalších mincí a měn - tolary a dolary. Mincovnu jsme si prošli s pracovním listem. Za nejlépe vypracované pracovní listy dostali jejich řešitelé malou odměnu – právě Jáchymovské tolary.
Děkujeme Karlovarskému kraji za poskytnutí bezplatné autobusové dopravy.
(PK)
Environmentální vycházka 8.A a 8.B
V pátek 27. 9. 2019 vyrazili naši osmáci v rámci environmentální vycházky na kola. Cílem se jim stalo poutní místo Maria Loreta ve Starém Hrozňatově. Krom poznávání historických památek našeho regionu a jejich osudů si žáci prověřili svojí fyzickou kondici. Ve zdraví a s úsměvem všechny děti dojely zpět do Chebu. Můžeme tedy říct, že cyklovýlet se vydařil : ) (OF)
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky