Fotogalerie 2019 - 4. základní škola Cheb, Hradební 14

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fotogalerie
Třídní výlet 6.B
Na první společný třídní výlet jsme vyjeli do Zooparku Chomutov. Po celý den jsme měli krásné slunečné počasí. Většina zvířátek byla před sluníčkem schovaná. Nejvíce se nám líbilo krmení tuleňů. Prošli jsme si park, koupili zmrzlinu a pořídili jsme hodně fotek. Měli jsme čas i na prolézačky. Domů jsme si přivezli spoustu plyšáků a také spoustu zážitků z povedeného výletu. (PK)

Školní výlet třeťáků
Cílem našeho školního výletu se tento rok staly Karlovy Vary. Měli jsem naplánované aktivity, které měly za úkol děti pobavit a poučit. Naší první zastávkou se stala porcelánka Thun 1794 a.s, kde jsme si prohlédli výrobní závod a ozdobili si svůj porcelánový hrneček na památku. Následoval přejezd přímo do města, kde jsme lanovkou vyjeli do výletního areálu Diana. Tam nás přivítala minizoo s drobným zvířectvem a krásným bílým pávem. V motýlím domě jsme se přemístili do tropické zahrady s živými motýly z celého světa s rozpětím křídel až 20 cm. Opravdu nádherná podívaná! Závěrečný sestup lesem prověřil fyzickou zdatnost dětí. Výlet se povedl a už se těšíme na další. (PM)
Den dětí – 4.B a 6.B - Formule 1
V pátek se na školním hřišti uskutečnil závod Formule 1. Před startem závodníci se svým týmem pečlivě naplánovali strategii. Po startu závodníky čekalo několik okruhů. Během závodu musel tým opravovat elektroinstalaci (uzly), přezouvat pneumatiky (boty), měnit náhradní díl (triko), čerpat palivo (voda) a nakonec společně dopravit nepojízdnou formuli do cíle. V cíli si závodníci se svým podpůrným týmem rozdělili pěkné ceny (formule a sladkosti). (PK)

DEN DĚTÍ VE 3.A ,3.B
V pátek 31.5. jsme v našich třídách oslavili DEN DĚTÍ.
Během dne jsme se vydali po stopách CHEBSKÝCH POVĚSTÍ.
Nejprve jsme si přečetli tři známé chebské pověsti - BÍLÁ RUKA, ČERVENÝ KOHOUT A TAJUPLNÝ KRÁM.
Potom jsme se vydali s pracovními listy hledat místa, o kterých pověsti vypráví.
Po důkladném pátrání jsme všechny památky našli a dokonce jsme stihli i zmrzlinku a chvilku sportování v přírodě.
(AL)
Mýdlová bublinka
Tento měsíc jsme navštívili Ekocentrum v Dolních Dvorech, kde jsme měli připravený program Mýdlová bublinka. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o základních hygienických návycích u lidí i zvířat. Překvapením bylo, že se dá i v domácích podmínkách vyrobit šampon, saponát nebo prací prášek. Poté si všichni vyzkoušeli ruční praní prádla - na valše, pouze pomocí svých rukou, tloukem a pracím zvonem. Závěrem si každý vyrobil svoje vlastní mýdlo z rozehřáté mýdlové hmoty, nasbíraných bylinek a přírodních vůní. Vše se povedlo i počasí se vydařilo a dopoledne jsme se krásně užili. (PM)
Hornické muzeum Krásno a důl Jeroným
V úterý 15.5.2019 za příjemného zimního počasí vyjely třídy 6. AB, a 7.AB na výlet do Slavkovského lesa. Naší první zastávkou bylo Hornické muzeum Krásno. Prohlédli jsme si mohutný parní stroj, hornické vláčky, nepostradatelnou hornickou techniku (pojízdný záchod) a postavili jsme si sněhuláka. Trochu přeháníme, ale byla opravdu velká zima.
V nedalekém dole Jeroným nás potěšilo vytopené zákaznické centrum. Zapůjčili jsme si hornické přilby, baterky a po skupinách jsme se vydali na prohlídku středověkého cínového dolu. V dole bylo příjemné teplo. Cestou jsme potkali partu skřítků. Napočítali jsme jich celkem čtrnáct. Také jsme se pozdravili se sv. Barborou a mohutným pavoukem. V dole jsme si prošli zachovalé komory z šestnáctého století. V chodbách je dosud patrný způsob práce želízkem a mlátkem či stopy po sázení ohněm. 
Celý důl Jeroným byl v roce 1998 prohlášen Národní kulturní památkou a od té doby v něm probíhají záchranné práce.
Byl to navzdory počasí opravdu povedený výlet.
Děkujeme Karlovarskému kraji za bezplatné zajištění autobusové dopravy!
 (PK)
Environmentální vycházka 6.B + 9.A
V úterý 7.5.2019 jsme si naplánovali výlet do bývalých Rybářů (Fischern) u řeky Ohře, nedaleko Hohenbergu. Dozvěděli jsme se, že na místě je ukrytý poklad (10 kg sladkostí). Abychom poklad získali, museli jsme cestou plnit úkoly a luštit šifry. Některé úkoly byly dost fyzicky náročné, jindy jsme museli zapojit rozum, někdy bylo třeba týmové spolupráce. Poté, co se nám podařilo získat dost informací o umístění pokladu, vydali jsme se pro něj. Nalezli jsme ho vysoko na stromě. Naštěstí jsme pro něj nemuseli vylézt. Stačilo pouze uvolnit provázek a poklad spadl na zem. Úspěšný nález jsme oslavili opékáním buřtů (a pojídáním sladkostí) na hezkém piknikovém místě u Rybářské kyselky. (PK)

Lesní pedagogika
V rámci environmentální vycházky vyrazila třída 3.B na průzkum lesů v okolí sídliště Skalky. Cílem bylo pochopení lesa jako prostoru pro život zvířat a pochopení významu a funkce lesa pro člověka. Vypěstovat v dětech zájem o les, přírodu, naučit je vnímat všemi smysly, ukázat, jak lze o les pečovat a jak jej chránit. Naučit děti, jak se v přírodě správně chovat. Lesem nás prováděl ing. Cekota se svou fenkou Kačenkou, která se ihned stala miláčkem dětí. Zájemci se naučili rozdělávat oheň a pečení špekáčků bylo příjemným zakončením. (PM)
Čarodějnice – Kazdův dvůr.
V pátek vyjela skupina čarodějnic a čarodějů z naší školy do Domova se zvláštním režimem – Kazdův dvůr. Místním obyvatelům, dědečkům a babičkám, předvedli své kouzelnické a taneční vystoupení. Po úspěšném vystoupení jsme navštívili hrad Vildštejn. V doprovodu kamarádky čarodějnice jsme si prohlédli hrad od sklepa (ve kterém byla zazděná opravdová čarodějnice) až po půdu. Během prohlídky se děly prazvláštní věci. Vypadávala elektřina, ozvaly se zvláštní zvuky, nehybné postavy ožívaly. Oběd jsme měli opravdu stylový. Stůl zdobilo černé sukno, lebky, pavouci. Kolem stolu nás sledovala strašidla. Nebáli jsme se. Jsme přece také čarodějové! (PK)

Čarodějnice
V předvečer Filipojakubské noci na naší školu přiletěly čarodějnice. Dětem z prvních a druhých tříd předvedly své kouzelnické dovednosti, zatancovaly a opět odletěly. Možná se k nám příští rok opět vrátí. (PK)

Ve dnech 10. a 11. 4. 2019 proběhl na naší škole zápis dětí do 1. tříd. Jako každý rok se potvrdil velký zájem rodičů z celého Chebu o naší školu. Do dvou klasických tříd a jedné logopedické bylo přijato 56 žáků. Odklad pak získalo 22 dětí. Děkujeme moc za svěřenou důvěru a doufáme, že ji nezklameme! (OF)

Dne 17. 4. 2019 třída 1.C jako jedna z mnoha našich tříd navštívila na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad tzv. Zajíčkovu dílnu. Děti si zde pomocí papírových výřezů ozdobily polystyrénová vajíčka. Při tom si procvičily nejen jemnou motoriku, ale hlavně svojí kreativitu. Dopoledne si žáci náramně užili. (OF)
Dne 10. 4. 2019 si třída 4.C udělala projektový den se zvířaty. Děti navštívily Dům dětí a mládeže Sova Cheb, kde se s jednotlivými zvířaty seznámily a naučily se, čím je krmit, a jak o ně pečovat. Odměnou jim byl nejen přímý kontakt s různými druhy zvířat, ale - hlavně pro odvážné žáky - také krátká projížďka na koních. (OF)
V pátek 5. 4. 2019 měli naši sedmáci jedinečnou příležitost sejít se s jednou z našich nejúspěšnějších olympijských vítězek s Kateřinou Neumannovou. V komponovaném programu "Zlatá Katka v Chebu", který se odehrál v dopoledních hodinách v Kulturním centru Svoboda Cheb, se v úvodu sportovkyně představila. Poté se děti mohly dotazovat na její profesní i soukromí život. Otázek by bylo mnoho, ale čas byl neúprosný a muselo se ještě dostat na žádanou autogramiádu. (OF)
Dne 4. 4. 2019 se žáci devátých tříd a naší školní družiny vypravili do areálu 6. ZŠ Cheb na akci EKODEN. Tento odpolední program zahájený herci Západočeského divadla v Chebu a následným proslovem starosty města Chebu Antonínem Jalovcem poukázal na nutnou potřebu ochrany životního prostředí a na správný způsob třídění odpadu. Toho bylo docíleno pomocí motivačních her a soutěží, ukázkami zdravého životního stylu, divadelních představení, dílen a prezentací. Hlavní důraz byl kladen na nevytváření odpadu! I proto byl velký zájem o prezentační stánek bezobalového obchodu v Chebu. (OF)
Dne 27. 3. 2019 naší školu navštívila vzácná návštěva liška Mia v doprovodu pedagoga a myslivce Mgr. Jana Horáka. V rámci výchovně vzdělávacího projektu "Poznej chápej opatruj" nám pan Horák osvětlil život lišky obecné ve volné přírodě i v zajetí. Připomněl nám, jak se chovat při kontaktu s divokými zvířaty v přírodě a čeho se případně vyvarovat. Odměnou nám pak bylo pohlazení si Mii! Děkujeme za neopakovatelný zážitek. (OF) 
Dne 26. 3. 2019 do 1. - 3. tříd dorazil "Bovýsek". Tento panáček je maskotem projektu Ovoce, zelenina a mléčné výrobky do škol, který na naší škole běží již řadu let. S Bovýskem si děti zahrály několik soutěží, popovídaly si s ním a obdržely drobný dáreček. Cílem tohoto projektu je vytvářet lepší stravovací návyky u dětí, bojovat proti narůstající dětské obezitě a podporovat zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny u dětí. U mléčných výrobků je to pak zoufalý nedostatek vápníku ve výživě dětí a mládeže, který v pozdějším věku působí vážné zdravotní problémy, zejména s osteoporózou. (OF)

V naší Přípravné třídě se neustále něco zajímavého děje. Ve třídě se sníženým počtem žáků, s odborným asistentem pedagoga, intenzivní logopedickou péčí a individuálním přístupem dle potřeby dítěte se dne 15. 3. 2019 uskutečnil maškarní den. Děti převlečené do roztodivných bytostí si den plný her a soutěží náramně užili! (OF)
V úterý 19.3.2019 se vydaly třídy 6.B a 7.A na prohlídku největší porcelánky v České republice – porcelánky Thun v Nové Roli. Na místě nás čekala prohlídka provozu s odborným výkladem průvodce. Po prohlídce jsme si zašli do Porcelánové školičky, kde jsme si ozdobili vlastním dekorem hrneček, talířek anebo mističku. Bylo to super!
Děkujeme porcelánce Thun za poskytnutou slevu na vstupném ve výši 50%.
Děkujeme karlovarskému kraji za bezplatné zajištění autobusové dopravy.

Ve dnech 3.2. - 9.2. 2019 proběhl lyžařský výcvik našich sedmáků. Pro letošní nebývalý zájem dětí, vyjely do lyžařského apartmánu Samoty v Železné Rudě třídy 7.B a 7.C. Na žáky třídy 7.A pak čeká lyžařský výcvik v příštím roce. Hlavní cíl (zdokonalení techniky pro lyžaře a zvládnutí sjezdu pro úplné nováčky) byl splněn. Bonusem byl úžasný čas strávený se svými nejbližšími spolužáky a kamarády. (OF)

Plavání třetích tříd
První pololetí školního roku skočilo a s tím i náš plavecký výcvik. Někteří žáci se teprve seznámili s prvními tempy, někteří si prohloubili svoje plavecké styly. Všichni plavci si ale užili spoustu radosti a potěšení z pohybu. Děkujeme našim obětavým trenérům za péči a těšíme se na další plavání.
PM
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky