Fotogalerie 2019 - 4. základní škola Cheb, Hradební 14

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Fotogalerie
Ve dnech 10. a 11. 4. 2019 proběhl na naší škole zápis dětí do 1. tříd. Jako každý rok se potvrdil velký zájem rodičů z celého Chebu o naší školu. Do dvou klasických tříd a jedné logopedické bylo přijato 56 žáků. Odklad pak získalo 22 dětí. Děkujeme moc za svěřenou důvěru a doufáme, že ji nezklameme! (OF)

Dne 17. 4. 2019 třída 1.C jako jedna z mnoha našich tříd navštívila na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad tzv. Zajíčkovu dílnu. Děti si zde pomocí papírových výřezů ozdobily polystyrénová vajíčka. Při tom si procvičily nejen jemnou motoriku, ale hlavně svojí kreativitu. Dopoledne si žáci náramně užili. (OF)
Dne 10. 4. 2019 si třída 4.C udělala projektový den se zvířaty. Děti navštívily Dům dětí a mládeže Sova Cheb, kde se s jednotlivými zvířaty seznámily a naučily se, čím je krmit, a jak o ně pečovat. Odměnou jim byl nejen přímý kontakt s různými druhy zvířat, ale - hlavně pro odvážné žáky - také krátká projížďka na koních. (OF)
V pátek 5. 4. 2019 měli naši sedmáci jedinečnou příležitost sejít se s jednou z našich nejúspěšnějších olympijských vítězek s Kateřinou Neumannovou. V komponovaném programu "Zlatá Katka v Chebu", který se odehrál v dopoledních hodinách v Kulturním centru Svoboda Cheb, se v úvodu sportovkyně představila. Poté se děti mohly dotazovat na její profesní i soukromí život. Otázek by bylo mnoho, ale čas byl neúprosný a muselo se ještě dostat na žádanou autogramiádu. (OF)
Dne 4. 4. 2019 se žáci devátých tříd a naší školní družiny vypravili do areálu 6. ZŠ Cheb na akci EKODEN. Tento odpolední program zahájený herci Západočeského divadla v Chebu a následným proslovem starosty města Chebu Antonínem Jalovcem poukázal na nutnou potřebu ochrany životního prostředí a na správný způsob třídění odpadu. Toho bylo docíleno pomocí motivačních her a soutěží, ukázkami zdravého životního stylu, divadelních představení, dílen a prezentací. Hlavní důraz byl kladen na nevytváření odpadu! I proto byl velký zájem o prezentační stánek bezobalového obchodu v Chebu. (OF)
Dne 27. 3. 2019 naší školu navštívila vzácná návštěva liška Mia v doprovodu pedagoga a myslivce Mgr. Jana Horáka. V rámci výchovně vzdělávacího projektu "Poznej chápej opatruj" nám pan Horák osvětlil život lišky obecné ve volné přírodě i v zajetí. Připomněl nám, jak se chovat při kontaktu s divokými zvířaty v přírodě a čeho se případně vyvarovat. Odměnou nám pak bylo pohlazení si Mii! Děkujeme za neopakovatelný zážitek. (OF) 
Dne 26. 3. 2019 do 1. - 3. tříd dorazil "Bovýsek". Tento panáček je maskotem projektu Ovoce, zelenina a mléčné výrobky do škol, který na naší škole běží již řadu let. S Bovýskem si děti zahrály několik soutěží, popovídaly si s ním a obdržely drobný dáreček. Cílem tohoto projektu je vytvářet lepší stravovací návyky u dětí, bojovat proti narůstající dětské obezitě a podporovat zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny u dětí. U mléčných výrobků je to pak zoufalý nedostatek vápníku ve výživě dětí a mládeže, který v pozdějším věku působí vážné zdravotní problémy, zejména s osteoporózou. (OF)

V naší Přípravné třídě se neustále něco zajímavého děje. Ve třídě se sníženým počtem žáků, s odborným asistentem pedagoga, intenzivní logopedickou péčí a individuálním přístupem dle potřeby dítěte se dne 15. 3. 2019 uskutečnil maškarní den. Děti převlečené do roztodivných bytostí si den plný her a soutěží náramně užili! (OF)
V úterý 19.3.2019 se vydaly třídy 6.B a 7.A na prohlídku největší porcelánky v České republice – porcelánky Thun v Nové Roli. Na místě nás čekala prohlídka provozu s odborným výkladem průvodce. Po prohlídce jsme si zašli do Porcelánové školičky, kde jsme si ozdobili vlastním dekorem hrneček, talířek anebo mističku. Bylo to super!
Děkujeme porcelánce Thun za poskytnutou slevu na vstupném ve výši 50%.
Děkujeme karlovarskému kraji za bezplatné zajištění autobusové dopravy.

Ve dnech 3.2. - 9.2. 2019 proběhl lyžařský výcvik našich sedmáků. Pro letošní nebývalý zájem dětí, vyjely do lyžařského apartmánu Samoty v Železné Rudě třídy 7.B a 7.C. Na žáky třídy 7.A pak čeká lyžařský výcvik v příštím roce. Hlavní cíl (zdokonalení techniky pro lyžaře a zvládnutí sjezdu pro úplné nováčky) byl splněn. Bonusem byl úžasný čas strávený se svými nejbližšími spolužáky a kamarády. (OF)

Plavání třetích tříd
První pololetí školního roku skočilo a s tím i náš plavecký výcvik. Někteří žáci se teprve seznámili s prvními tempy, někteří si prohloubili svoje plavecké styly. Všichni plavci si ale užili spoustu radosti a potěšení z pohybu. Děkujeme našim obětavým trenérům za péči a těšíme se na další plavání.
PM
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky