1. světová válka pozastavila rozvoj školy, budovy tehdy sloužily provizornímu ubytování vojáků, v přízemí byl zřízen lazaret. V poválečné době vznikl v Československé republice nový typ škol pro ženská povolání, základ tzv. rodinných škol, škol vaření, šití apod. Proto zde byla v roce 1920 otevřena dvouletá rodinná škola.
V říjnu 1938 byly však Sudety připojeny k německé nacionálně-sociální říši a k 1. září 1939 ztratily všechny soukromé české školy právo veřejně učit. Po osvobození Chebu americkou armádou a s koncem 2. světové války došlo k odsunu německé části obyvatel, a tudíž i řádových sester, které po putování Bavorskem našly útočiště až v malebném městečku nad Mohanem Gemündenu.
V Gorkého ulici (dnešní Hradební) se znovu začalo vyučovat ve školním roce 1948-49. Až do roku 1961 zde sídlilo kromě základní školy také gymnázium, dálkové studium pedagogické fakulty Karlovy univerzity, jedenáctiletá střední škola i škola pro pracující.
Během 80.-90. let škola prošla rozsáhlou rekonstrukcí a začalo se učit i v přilehlé budově původního loutkového divadla, tzv. Myšárně.
Dnes je škola úplnou základní školou, poskytující základní vzdělávání.