Úspěchy školy 2015 - 4. základní škola Cheb, Hradební 14

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Úspěchy školy

V So 19. 12. 2015 proběhla v prostorách GAVU Cheb slavnostní vernisáž s vyhlášením výsledků výtvarné soutěže "Na obzoru město Cheb". V kategorii 13 -15 let získala ve velké konkurenci nádherné 2. místo Tamara Schulzová z 9.B. V kategorii keramiky se pak umístili na hezkém 3. místě Lenka a Petra Nových z 8.A. Gratulujeme! (OF)


Naše škola každý rok pořádá soutěž v přespolním běhu pro žáky 1. – 5. tříd ZŠ.
Dne 16.10. 2015 se uskutečnilo kolo okresní, kde si krásné druhé a zároveň postupové místo , vybojovalo družstvo naší školy.
Výsledky : 1. místo – ZŠ Františkovy Lázně
2. místo – 4.ZŠ Cheb
3. místo – ZŠ Jih Mariánské Lázně
4. místo – 6.ZŠ Cheb
5. místo – ZŠ Kamenná Aš
Dne 22.10. 2015 se uskutečnilo kolo krajské, kde družstvo naší školy skončilo na velmi hezkém 4. místě.
Výsledky : 1. místo – ZŠ Poštovní Karlovy Vary
2. místo – ZŠ Masarykova Ostrov
3. místo – ZŠ Františkovy Lázně
4. místo – 4.ZŠ Cheb
5. místo – ZŠ Švabinského Sokolov
Oba závody si děti velmi užily a již se všichni těšíme na další ročník.

V rámci tradičního Dne železnic město Cheb vyhlásilo výtvarnou soutěž Železnice očima dětí. Žáci mohli vyhrát nejen drobné upomínkové předměty ČD, ale hlavně po dvou jízdenkách na projížďku historickou parním lokomotivou! Slavnostní předávací večer se odehrál v prostorách chebské knihovny 15. 9. 2015. Mezi oceněné patřili i naši dva žáci - Jan Poloch a Klára Lochmanová z 8.B třídy. Gratulujeme! (OF)

12. 9. 2015 byly v Sokolově v rámci Dne národnostních menšin slavnostně vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže Žijeme zde spolu - můj kamarád jiné národnosti. V konkurenci 165 obrázků se na vedoucí příčky v kategorii nejstarších žáků probojovaly Tamara Schulzová z 9.B - 1. místo a Kateřina Kopečná z 8.A - 2. místo! Gratulujeme! (OF)

Již tradičně se vybraní žáci osmých tříd účastní soutěže "Znáš své tělo" pořádané SZŠ a VOŠ Cheb. Ta se letos konala 17. 6. 2015. I tentokrát žáci prokazovali své znalosti ve vědomostním testu o lidském těle. Následně na modelech popisovali funkce jeho jednotlivých částí a soustav. Nechyběla i prezentace vědomostí o zdravém životním stylu. V konkurenci ostatních základních škol z Chebu získali naši žáci Eliška Orságová, Jan Vondrák a Ondřej Dokulil nádherné 3. místo! V kategorii jednotlivců se pak Jan Vondrák umístil na skvělém 2. místě! Gratulujeme! 

Ke kulatému výročí upálení Mistra Jana Husa v Kostnici vyhlásila Městská knihovna v Chebu - oddělení pro děti výtvarnou soutěž "Mistr Jan Hus". Slavnostní vyhlášení vítězů a předávání cen proběhlo 11. 6. 2015. Na pozici 1. - 6. místa dosáhlo pět našich žáků (Vanessa Stručková z 8.A, Kateřina Sinkulová a Sára Lochmanová z 9.B, Jakub Poloch ze 7.B a Kateřina Kopečná ze 7.A! Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy! (OF)
V areálu DDM Sova a nového dopravního hřiště na Skalce proběhla 4. a 5. května 2015 Dopravní soutěž mladých cyklistů. V kategorii I. stupně nás reprezentovali Tomáš Mirovský (5.B), Bára Vítková (5.B), Kája Blažek (5.A) a Sára Musilová (5.A). Ti získali krásné 4. místo (vyšší příčky obsadily už jen školy s celoročním dopravním kroužkem). V kategorii II. stupně žáci 7.B Gergana Mizerová, Adéla Jakubčíková, Lukáš Sahaj a Jakub Poloch obdrželi ocenění za skvělé 3. místo! Lukáš Sahaj byl ještě vyhlášen jako nejlepší chlapec celé soutěže! Gratulujeme a děkujeme! (OF)

Do okresního kola soutěže dětských recitátorů "Dětská scéna 2015" se ze školního klání probojovali sourozenci Stolařovi. Ondřej Stolař (9.B) zde ve své kategorii v těžké konkurenci získal hezké 5. místo. Yvona Stolařová (7.A) v okresním kole získala krásné 4. místo. Oba si tím zajistili postup do kola krajského. To proběhlo 24. 4. 2015. Zde porotu Yvona velmi zaujala a byla vybrána reprezentovat náš kraj v kole celostátním! Všichni ji držíme palce!

15. 4. 2015 proběhlo ve Valdštejnské obrazárně slavnostní předávání cen za jarní výtvarnou soutěž "Hurá, jaro je tu ..." organizovanou Muzeem Cheb. V kategorii I. stupně si krásné 3. místo odnesli žáčci 1.A. V kategorii II. stupně pak získali Petra a Lenka Nových a Eliška Majáková ze 7.A skvělé 1. místo! Gratulujeme!

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky