Úspěchy školy 2018 - 4. základní škola Cheb, Hradební 14

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Úspěchy školy
Dne 19. 12. 2018 proběhlo v prostorách chebského muzea slavností vyhlášení výsledků výtvarné soutěže "Vánoční zvonění". Veřejné hlasování probíhalo přímo v prostorách muzea i na jeho internetových stránkách. Obě potvrdila skvělé 2. místo pro naši třídu 1.A. Gratulujeme a všem děkujeme za podporu originálního výrobku. (DŽ)
Ve dnech 16. a 23. 1. 2019 proběhlo školní kolo soutěže v anglickém jazyce, kterého se zúčastnilo téměř 25 žáků ve dvou kategoriích. Kategorie I.A (žáci 6. - 7. tříd) absolvovala poslech na úrovni A2 a kategorie II.A (žáci 8. - 9. tříd) pracovala s poslechem na úrovni B1. Dva nejlepší žáci z každé kategorie podstoupili ústní část, kde museli projevit své komunikační schopnosti. V první kategorii nakonec zvítězila Kateřina Lepší ze 7.A a ve druhé kategorii Roman Maxim Dostál z 8.B. Oba tedy postupují do okresního kola konaného 11. 2. 2019 v DDM Sova Cheb. Zúčastněným bychom tímto chtěli poděkovat a popřát výhercům hodně štěstí. (TT)

Dne 9. 1. 2019 nás přijal starosta města Chebu Antonín Jalovec ve své kanceláři, aby nám pogratuloval a předal finanční certifikát v hodnotě 5.000,- Kč za 1. místo ve vánoční soutěži "O nejkrásnější květináč". Lidé mohli po celý prosinec na Facebooku města hlasovat pro jednotlivé výtvory. Z více než 2600 celkových lajků naše škola získala 642 a tím i jasné opětovné prvenství. Hlavní dík patří všem, kteří nás při hlasování podpořili a samozřejmě i dětem, které se na výrobě vánočních ozdob podílely. (OF)
Dne 28.11. 2018 proběhla slavnostní vernisáž výstavy Dětské kresby v GAVU Cheb. Letos děti výtvarně reagovaly na téma „Labyrint světa a ráj mého srdce". V těžké konkurenci žáků uměleckých škol a výtvarných kroužků při gymnáziích získal skvělé 1. místo v kategorii 6. - 7. tříd Jiří Meidlnschmid ze 7.B! Další 1. místo si odnesl kolektiv třídy 7.A v kategorii skupinových prací. Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. (OF)
Dne 4. 12. 2018 si na krajském úřadě v Karlových Varech vítězové výtvarné soutěže „Hrajeme si s odpady“ převzali ceny z rukou krajského radního Karla Jakobce a zástupců společností EKO-KOM a ASEKOL zaměřených na třídění odpadu a elektra. Soutěže se zúčastnili předškoláci i žáci základních, středních a uměleckých škol z celého Karlovarského kraje. V kategorii žáků 5. - 9. tříd (téma Lesní zvíře) získala nádherné 2. místo Bára Vítková z 9.B za svojí "CD ježčí rodinku". Moc gratulujeme a i v budoucnu přejeme další úspěchy! (OF)
Přespolní běh – krajské kolo

Dne 19. 10. 2018 proběhlo na naší škole krajské kolo v přespolním běhu.
Sportovní akce se vydařila a viděli jsme opravdu velké sportovní výkony.
Po celou dobu děti bojovaly v duchu fair play.

Výsledky:

1. místo – ZŠ KARLOVY VARY, POŠTOVNÍ 19

2. místo – ZŠ OSTROV, MASARYKOVA 1289

3. místo – 1. ZŠ CHEB

4. místo – 4. ZŠ CHEB

5. místo – ZŠ SOKOLOV, ROKYCANOVA 258

Děkujeme všem za účast, gratulujeme vítězům a těšíme se v příštím školním roce.


Přespolní běh – okresní kolo

Dne 11. 10. 2018 proběhlo na naší škole okresní kolo v přespolním běhu. Celá sportovní akce se nám povedla a všichni jsme si ji užili. Děti předvedly velké sportovní výkony
a po celou dobu bojovaly v duchu fair play.

Výsledky:

1. místo – 1. ZŠ CHEB

2. místo – 4. ZŠ CHEB

3. místo – ZŠ JIH MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

4. místo – ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

5. místo – ZŠ AŠ OKRUŽNÍ

Děkujeme všem za účast, gratulujeme vítězům a držíme palce v krajském kole, které proběhne opět na naší škole již v pátek 19. 10. 2018

Ve dnech 14. a 15. května 2018 proběhlo v areálu DDM Sova okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. V I. kategorii (Barbora Volfová, Karolína Kolaříková, Jan Maroušek, Marek Bařina) i v II. kategorii (Lukáš Bařina, Tomáš Mirovský, Kateřina Zemanová, Barbora Vítková) naši žáci získali skvělá 1. místa! Lukáš Bařina byl též oceněn jako nejlepší chlapec soutěže! Tímto výsledkem si obě družstva zajistila postup do kola krajského, které proběhlo 24. května 2018 v Sokolově. V konkurenci těch nejlepších škol Karlovarského kraje naši žáci nezaostávali a to především cyklisti z II. kategorie. Ti vybojovali nádherné 3. místo! Lukáš Bařina i zde byl individuálně oceněn za jízdu na dopravním hřišti a vyplnění testů pravidel silničního provozu, když z obou disciplín získal 0 trestných bodů! Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. (OF)
V květnu 2018 proběhlo na naší škole okresní kolo v matematické olympiádě. S přehledem získal 1. místo Jindřich Kantor ze 6.B. Gratulujeme a přejeme i nadále stejné úspěchy. (OF)
V únoru 2018 se konalo v DDM Sova Cheb okresní kolo soutěže v německém jazyce. Naši školu reprezentovaly Michaela a Nikola Schützovy, které obsadily hezké 6. a 7. místo. Oběma děvčatům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy! (MŠ).
Ve 2.D není nouze o dobré nápady. Sešel se rok s rokem a návštěvníci chebského muzea mohli opět obdivovat nápadité výrobky našich druháků. Tentokrát děti vymyslely tyto zajíčky, se kterými odsadily krásné 2. místo ve výtvarné soutěži Muzea v Chebu. (DŽ) 
Začátkem dubna proběhlo okrskové kolo ve vybíjené, kde naši žáci vybojovali postupové místo do kola okresního. To proběhlo 18. 4. 2018 na 5. ZŠ. V těžké konkurenci škol, které se věnují aktivnímu tréningu vybíjené, však nezaostali a získali krásné 4. místo! Naši školu reprezentovali Maják Jan, Kužel Jaroslav, Mareš Jan, Kubinčan Lukáš, Zůna Jan, Krčma Vojtěch, Ouřada Marek (4. třídy), Zámečník Jaroslav, Turek Tomáš, Halanzovskyj Denis, Nováček Petr, Červeňák Robert, Dao Son Tung (5.třídy). Zvláštní ocenění za čin fair play dostali - Jaroslav Kužel 4.B a Jaroslav Zámečník 5.A. Všem moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy! (IH)
Ve středu 28. 3. 2018 se konalo v ZŠ Úšovice v Mar. Lázních okresní kolo soutěže "Angličtina nás baví". V kategorii 5. ročníků nás reprezentovala Ela Fišerová, která se umístila na krásném 3. místě a v kategorii 4. ročníků Jan Maják.Ten se na stupni vítězů bohužel neumístil. Oběma děkujeme za vzornou reprezentaci školy a Ele Fišerové gratulujeme k postupu do krajského kola. To se koná 26. dubna v Karlových Varech. Samozřejmě držíme palce! (TT)
Dne 5. 2. 2018 se konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Z naší školy se účastnily žákyně 9.B Marie Křížková a Natálie Novotná. Obě vzorně reprezentovaly školu, za to jim patří dík. Maruška Křížková se navíc umístila na krásném 3. místě a postupuje do krajského kola. Přejeme jí hodně štěstí! (IK)
V okresním kole soutěže v cizích jazycích - v angličtině se ve druhé kategorii II.B pro 8.-9.třídy umístil na krásném 7. místě Matyáš Stehlík z 9.B a v první kategorii I.B pro 5.-7.třídy se na úžasném 3.místě umístil žák 7.C Max Dostál. Oběma zúčastněným gratulujeme. (DM)
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky