V rámci projektového dne se děti naučily přípravu atypické rýže Japonica, rolování a tvorbu tří druhů sushi a nové dovednosti a znalosti z japonské kuchyně. A co bylo nejlepší – své výrobky si mohly hned sníst. Projektovým dnem děti provázel zkušený kuchař Michal Marek z Prahy.
Ing. Petr Kvíz
V pondělí 24.3. se na naší škole uskutečnil napínavý šachový turnaj žáků, který probíhal ve dvou kategorií. 31 soutěžících prokazovalo své strategické schopnosti a soustředění, přičemž bojovali nejen o vítězství, ale i o postup do krajského kola. Všem postupujícím gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších šachových kláních!
Mgr. Otto Friedrich
Třeťáci dnes strávili hezké dopoledne s Josefem Ladou
Jaro podle Josefa Lady je poetickým zobrazením českého venkova, které v sobě nese nostalgii a klid. Josef Lada, známý český malíř a ilustrátor, často čerpal inspiraci ze svého rodného kraje, Hrusic. Jeho díla jsou plná barev, života a radosti, které zachycují krásu a jednoduchost venkovského života. Typické jsou pro něj jasné barvy, které dodávají jeho dílům veselou atmosféru.
Získané informace děti využily ve výtvarné dílně a obrázky se jim velmi povedly.
Mgr. Alena Lávičková
Akce "Jak se učí v Chebu" se konala 18. března v KC Svoboda a byla zaměřena na prezentaci činnosti chebských škol a školských zařízení. 4. ZŠ Cheb představila své vzdělávací metody, moderní pomůcky a způsob práce s žáky. Stejně jako ostatní školy, 4. ZŠ Cheb ukázala, jakým způsobem podporuje rozvoj dětí a jejich vzdělávání. Na akci byly představeny různé inovativní metody výuky, které škola používá. Rodiče měli možnost se seznámit s tím, jak škola pracuje s žáky a jaké pomůcky jsou využívány ve výuce. Akce byla vhodná pro rodiče dětí před zápisem do mateřské a základní školy. 4. ZŠ Cheb se zaměřila na individuální přístup k žákům a jejich rozvoj. Škola představila také své projekty a aktivity, které podporují kreativitu a kritické myšlení. Rodiče měli možnost diskutovat s učiteli a získat informace o vzdělávacích programech. Akce byla příležitostí pro rodiče, aby se dozvěděli více o možnostech vzdělávání v Chebu.
Mgr. Iva Sanvenero
Žáci 3.A si poslechli krásné povídání o nelehké práci písařů ve středověku. Pomyslně nahlédli do středověkých skriptorií, ve kterých vznikaly ručně psané knihy a seznámili se s materiály a psacím náčiním, které opisovači a iluminátoři při své práci používali. Žáci si mohli prohlédnout a osahat maketu manuskriptu ze sbírek chebského muzea z počátku 16. stol. Během výtvarné dílny se pokusili husím brkem napsat písmeno, které potom krásně vybarvili. Práce jim šla skvěle od ruky. Všichni si odnesli hezký zážitek.
Mgr. Alena Lávičková
Dne 12. března 2025 se od 14:00 do 17:00 konal Den otevřených dveří na 4. ZŠ v Chebu. Akce přilákala velký zájem rodičů, učitelů i žáků. Rádi bychom poděkovali všem rodičům za jejich účast a podporu. Děkujeme také učitelům za jejich přípravu a organizaci. Společně jsme strávili příjemné odpoledne plné zajímavých her. Děti si mohly vyzkoušet různé aktivity a naučit se nové věci. Rodiče měli možnost vidět, jak jejich děti pracují a učí se. Všichni jsme si užili společné chvíle a vytvořili krásné vzpomínky. Fotokoutek, kde se mohli všichni vyfotit s logem školy, byl oblíbeným místem. Tyto fotky nám budou připomínat tento skvělý den. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další společné akce. Vaše podpora a spolupráce jsou pro nás velmi důležité. Doufáme, že jste si Den otevřených dveří na 4. ZŠ Cheb užili stejně jako my.
Mgr. Iva Sanvenero
Ve středu 13. března se naše škola stala svědkem jedinečného výchovného koncertu, který pro naše žáky připravil pan Mgr. Milan Parnahaj. Tento koncert, nazvaný „Hudební škatulky“, přinesl zcela originální pohled na hudební svět, a to nejen pro naše mladé posluchače, ale i pro učitele a všechny přítomné.
Pan Mgr. Milan Parnahaj, zkušený hudebník a pedagog, se rozhodl prostřednictvím koncertu děti nejen bavit, ale i vzdělávat. „Hudební škatulky“ byly koncipovány tak, aby žákům přiblížily jednotlivé hudební žánry, které interpret promítl do čtyř ročních období. Muzikant použil neotřelý způsob, jak dětem ukázat, jak je hudba rozdělena do různých „škatulek“ – tedy kategorií.
Výchovný koncert „Hudební škatulky“ byl velkým úspěchem a děti si odnesly nejen nové znalosti o hudbě, ale i příjemné zážitky. Tento typ koncertu rozhodně obohatil naši školní nabídku a ukázal, jak důležitá je kreativita a otevřenost novým způsobům výuky.
Těšíme se, že i v budoucnu budeme moci hostit další podobné akce, které obohatí naši školní kulturu a přiblíží dětem svět hudby z nové perspektivy.
Mgr. Pavla Duspivová
24.2.jsme vyrazili na přírodovědní vycházku - změny v přírodě na konci zimy a na začátku jara - hledali a našli jsme 1. posly jara - sněženky a pak jsme hledaly vodní ptáky a určovali. Našli jsme novou kachnu - hvízdáka euroasijského, také za námi připlavala plachá slípka zelenonohá a divoké kachny, které jsme přilákali na suché pečivo.
Nakonec jsme se protáhli na prolézačkách a streeworkovém hřišti v rámci TV, protože v tělocvičně jsme už byli zavření moc dlouho.
Mgr. Andrea Půlpánová
28.2.2025 Galerie - Magdalena Rudová - Já, chobotnice - napřed jsme viděli část přírodovědného filmu ze života chobotnice, potom jsme se dozvěděli něco o autorce a knize, prohlédli si její precizní miniaturní kresby a nakonec jsme si malovali vlastní chobotnice.
Mgr. Andera Půlpánová
14.2.2025 jsme šli do dětské knihovny, abychom si vybrali krásné knihy, které knihovna daruje v tento den návštěvníkům zdarma, také jsme zkontrolovali, jak si vedou naši největší favoriti Terezka a Honzík ve čtenářské soutěži - Lovci perel
Mgr. Andrea Půlpánová